Blog > Komentarze do wpisu

Jadłospis w diecie Kwaśnieskiego

Dieta Optymalna swoje istnienie zawdzięcza dr Kwaśniewskiemu, który rozpoczął jej stosowanie wśród kuracjuszy w Ciechocinku. Popularność zyskała z powodu małej restykcyjności i nie wywierania negatywnego wpływu na organizm.

Nie ma jednak diety idealnej. Trzeba być świadomym i odpowiedzialnym za stosowanie diety i wiedzieć, jakie ewentualne konsekwencje mogą wystąpić w czasie lub po jej zastosowaniu.

EFEKTY I SKUTKI STOSOWANIA DIETY

Początkowe efekty stosowania tej diety są widoczne i zadowalające. Tu wyniki potwierdzają nawet lekarze, ale jednocześnie nie polecają stosowania jej w długim okresie czasu. Organizm zostaje mocno wyniszczony i skutki mogą okazać się bardzo poważne w postaci zaawansowanej miażdżycy. Tego nie jest w stanie określić odchudzający się, bo choroba rozwija się wolno na przestrzeni kilku lat. Ograniczenie dostarczania składników mineralnych i błonnika jest dużą wadą tej diety. Błonnik odpowiada za prawidłową pracę jelit i zabezpiecza przed nowotworami, wpływa na wysokość cholesterolu i utrzymuje oraz reguluje poziom glukozy.

Każda dieta skierowana jest do ludzi nie mających poważnych problemów ze zdrowiem. Dzienna dawka kalorii przekracza 3000 i może sięgać 4000. Stosowanie tej diety może być szkodliwe ze względu na zachwianie metabolizmu. Z tego powodu dieta została zakwalifikowana jako dieta wysokiego ryzyka. Wzrasta prawdopodobieństwo pogłębienia się stanów osteoporozy. Brak witaminy C, która jest podstawą w organizmie człowieka, prowadzi do miażdżycy. Narażona jest wątroba, gdyż dieta eliminuje witaminę A co może zakłócić jej pracę.

CO JEMY PRZY DIECIE KWAŚNIEWSKIEGO

Autor tej diety proponuje produkty zwierzęce (wieprzowinę, podroby, smalec, masło, tłuste sosy i sery), które możemy spożywać do woli, jednak należy wyeliminować cukier, słodycze i owoce. Natomiast jajka i tłuszcze zwierzęce oraz potrawy mięsne może i nawet trzeba w tej diecie konsumować. Założeniem tej diety jest dostarczanie ogromnej ilość tłuszczów do organizmu, a zlikwidowanie węglowodanów. Osoby, które przechodziły taką kurację, twierdzą, że pozbyły się wielu towarzyszących chorób oraz zwiększyli kondycję fizyczną. Opinie innych lekarzy są zgoła odmienna.

środa, 20 marca 2013, annamilewicz

Polecane wpisy

CIEKAWE STRONY
Łysienie
Na potencje